Za debratislavizáciu

Autor: Martin Kasarda | 22.5.2019 o 21:49 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  1119x

Mali by sme, Slovač, oprášiť ideu vybudovania nového hlavného mesta, najlepšie medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Mali by sme Slovensko debratislavizovať.

Dôvody vytvorenia nového hlavného mesta Slovnenska v centrálnej časti našej krajinky sú zjavné a užitočné:

1. Politici by sa dostali bližšie k ľudu, bačom, ovečkám a krojom a rozhodne v menšej miere by im hrozila otrava bratislavským intelektualizmom a hurikánom od kaviarenských ventilátorov.

2. Bratislavským povaľačom by sa nechcelo chodiť štrajkovať pred úrady kdesi na konci sveta.

3. Dopravné spojenie by nebolo treba riešiť ani v súčasnom ani v novom hlavnom meste. Do súčasného by prestal byť dôvod chodiť a do nového by nikto chodiť aj tak nechcel.

4. Stavebný ruch pri výstavbe nových budov centrálnych inštitúcií by nepochybne zamestnal veľa spriaznených podnikateľsko-stavebníckych skupín všetkých politických strán, veď aj ndrangheta a iné podobné zoskupenia si tiež legalizovali príjmy výstavbou.

5. Politici by boli bližšie pri svojich voličských základniach, veď väčšina hroziacej budúcej vládnej koalície protofašistických a fašistických strán nemá Blavu v láske.

6. Bolo by to pekne geograficky rozdelené – bezmocná prezidentka ostane u Grasalkoviča, na skok od kaviarní, všemocná vláda s najvyšším orgánom koaličnou radou krstných otcov a ovečkovským stádom v pseudodemokrtaickom parlamente v Banskobystrickom Zvolene a poslušný súd v Košiciach.

7. A nakoniec Pellegrini bude môcť mamke častejšie vešať záclony a ministerka kultúry sa bude tiež cítiť istejšie, keď tam nebudú tí divní dúhoví mimozemšťania.

8. A nebolo by v tej Blave odrazu lepšie? Možno by sa aj zautonómnila, zfederalizovala, či nebodaj pripojila k Hainburgu...

Bol by niekto proti?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pre správy s Kočnerom skončil ako predseda súdu. Lindtner však môže mať aj ďalšie problémy

Debata o sudcovskej etike je podvyživená, upozorňuje Pavol Žilinčík.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kiskovci povedali nie PS/Spolu. Urobili dobre?

S predĺženým moratóriom prišla trojica koaličných poslancov


Už ste čítali?