Vysoko odborné smetie

Autor: Martin Kasarda | 4.7.2019 o 5:56 | Karma článku: 8,28 | Prečítané:  3286x

Vymenili vám niekedy olej zadarmo a dali zadarmo rožky? Štát chce pritom od odborníkov ich prácu a služby zadarmo.

Došiel mi obežníkový e-mail: "Vážená pani, vážený pán,

Kultúrna a edukačná grantová agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej len „KEGA“) hodnotí a vyberá projekty aplikovaného výskumu v oblasti školstva, pedagogiky, tvorivého a interpretačného umenia z pracovísk vysokých škôl v pôsobnosti rezortu školstva a úspešným projektom potom navrhuje poskytnúť finančnú dotáciu.

V mene KEGA si Vás dovoľujem požiadať o posúdenie žiadosti o dotáciu na nový projekt KEGA. Chápte, prosím, našu žiadosť ako prejav dôvery vo Vašu vysokú odbornosť a zodpovednosť. Vypracovanie posudku je dobrovoľné, nie je honorované..." atď.

Som nesmierne rád, že si štát všimol, že som odborník a preto mi posiela anonymný obežník. A teraz som sa zamyslel, za čo všetko chce môj milý štát odo mňa peniaze. A ako ich utráca.

Predstavil som si, ako prídem do obchodu a vysvetlím predavačke, že som odborník a má mi dať rožky zadarmo. Alebo že mi služby má poskytnúť zadarmo právnik. Hoci aj na štátnom úrade, keď chcete posúdiť kvalitu vody, od vás chcú peniaze.

Expertná posudzovateľská činnosť pri podobných projektoch je práca, ktorú tvorí spracovanie textu čítaním, premýšľaním a napísaním nového textu posudku. Ak to má človek urobiť poctivo, je to práca, ktorá trvá niekoľko pracovných hodín. Prečo štát, ktorý bez hanby vypláca milióny na právne služby právnikom, nechce ich služby zadarmo, ale od akademikov ich zadarmo chce a vyžaduje?

To sme fakt, pani ministerka Lubyová, také vysoko odborné a zodpovedné smetie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Prosbopis, nech už teda navolia

Prosme, aby parlament dodal zvyšných kandidátov na sudcov Ústavného súdu.


Už ste čítali?